Eurolygos finalinio ketverto šventė Kaune

Lietuvoje gegužės 19-21 d. prabėgo dar viena įspūdinga krepšinio šventė – Eurolygos finalinis ketvertas, kuriame triumfavo Madrido „Real” komanda.

Man veiksmas su šiuo renginiu prasidėjo trečiadienį (gegužės 17 d.), kai į Karmėlavos oro uostą suskrido visos keturios dalyvės – Pirėjo „Olympiacos”, Monakas, Barcelona ir Madrido „Real”. Tokios aktyvios autografų medžioklės dar nebuvau turėjęs, komandos oro uoste keitėsi kas 30 min.

Turėjau pasidaręs 37 nuotraukas ir pavyko gauti rekordišką kiekį autografų, net 33. Plius oro uoste Šarūno Jasikevičiaus laukė, jo brolis, buvęs krepšininkas – Vytenis. Tai dar ir iš jo pasiėmiau.

Smagu buvo ir tai, kad oro uoste prie manęs priėjo ir pakalbino apie mano veiklą Graikijos ir Bulgarijos žurnalistai. Įdomi patirtis taipogi.

Laisvą Eurolygos finalinio ketverto dieną, šeštadienį nuvykau į Kauną. Pasižvalgiau fanų zonose, nusipirkau dar tik būsimų čempionų marškinėlius, nusifotografavau prie čempionų taurės (nors ir kopijos), bet vistiek smagu. Nuvykau pirmą kartą į Kauno sporto hale, kur vyko jaunimo Eurolygos turnyras, kuriame varžėsi ir Kauno „Žalgirio” jaunieji žaidėjai.

Kaune jautėsi krepšinio šventės dvasia.. Visur reklamos.. Eini gatve ir sutinki Walterį Tavaresą, Elia Okobo, Moustaphą Fallą ar Nigelą Williamsą-Gossą. Toliau žygiuoji įvairiomis Kauno gatvėmis ir sutinki žaviąją Eurolygos žurnalistę Dora Panteli ar lietuvių kilmės buvusį žaidėją, Eurolygos čempioną Joe Arlaucką. Iš viešbučio išeina buvęs NBA žaidėjas – Primož Brezec, prieinu prie jo paprašyti autografo, jis man sako, bet aš gi ne krepšininkas, atsakau: senosios kartos gi žaidėjas.

Laukiau prie viešbučio ir Barcos autobuso, kadangi turėjau 2006 m. išleistus Adidas vardinius Šarūno Jasikevičiaus sportbačius. Treneris pamatęs mane su jais atšovė: bl* iš kur tu juos gavai?

Na, o sekmadienį nuvykau į Vilnių, kur buvo apsistojusios Eurolygos legendos – Mike Batiste, Sofoklis Schortsanitis, Dejan Bodiroga ar Theodoros Papaloukas. Per kelias valandas viešbučio hole pavyko susitikti ir pasiimti autografus iš 13 Eurolygos čempionų ir legendų.

Trijų dienų rezultatas: 51 autografas į muziejų. O vakarą vainikavo puikus Eurolygos finalas, nors ir  prie TV ekrano. Hala Madrid!