Parašų medžiotojui svarbiausia – geležinė kantrybė

2018.01.13
Oro uoste sugebėjęs susižvejoti krepšininko šoumeno LaMelo Ballo parašą Motiejus Baublys labai nesikrimto praėjusį šeštadienį Vilniuje nesulaukęs vyresniojo brolio LiAngelo Ballo ir jau kūrė naujus planus, kada jo paprašys brūkštelėti ant nuotraukos. 

 

Prieš „Lietuvos ryto“ ir Prienų-Birštono „Vytauto“ klubų rungtynes M.Baublys prie arenos pasirodė gerokai anksčiau. Bet jau prieš dvi valandas jis vienas pirmųjų žinojo, kad broliai Ballai su „Vytauto“ komanda neatvyks. Mat 22 metų M.Baublys – patyręs parašų medžiotojas. 
Jo kolekcijoje – per 350 garsiausių ir ne tokių garsių krepšininkų autografų. Tad jis vienas pirmųjų išsiaiškina, kur ir kada atvyks žaidėjai, kaip geriausia jų paprašyti suraityti parašą. Todėl trokštamą LiAngelo Ballo parašą kūno kultūros studijas Lietuvos edukologijos universitete baigęs vilnietis tikisi gauti oro uoste, kai iš Lietuvos išvyks jų tėvas LaVaras. Juk sūnūs jį turėtų išlydėti. „Į Prienus važiuoti tikrai neapsimoka“, – įsitikinęs patyręs parašų medžiotojas.

Dar važiuos į oro uostą Kai Vilniaus oro uoste sutinkant Ballų šeimyną tvyrojo sumaištis, M.Baublys sugebėjo ne tik gauti LaMelo parašą, bet ir su juo pasidaryti asmenukę. Asmenukė su L.Ballu nelabai pavyko, bet kiti gali pavydėti ir tokios. Tiesa, jo brolis LiAngelo tada atsisakė pasirašyti. M.Baubliui seniai ne naujiena, kai žaidėjai atsisako pasirašyti. Dažniausiai taip elgiasi amerikiečiai. Kitų šalių krepšininkai parašų medžiotojus paprastai sutinka geranoriškai, kartais net pabendrauja. Bet tam yra viena taisyklė – parašo geriausia prašyti ne prieš, o po rungtynių. Paprastai prieš jas krepšininkai stengiasi susikaupti, bendrauja nenoriai. 

Taip nutiko ir praėjusių metų gruodį, kai rungtyniauti su Kauno „Žalgiriu“ atvyko Atėnų „Panathinaikos“: vienas žaidėjas oro uoste atsisakė pasirašyti, nes nešė lagaminus, o kitas net nežiūrėdamas kažką brūkštelėjo ant nuotraukos. Tokių parašų Motiejus nelabai vertina. Prie „Lietuvos ryto“ krepšinio arenos M.Baubliui dalijantis parašų medžiotojo patirtimi atvažiavo „Vytauto“ komandos autobusas. Tačiau Motiejus jau seniai žinojo, kad jame brolių Ballų nėra. „O iš kitų žaidėjų aš nieko nenoriu“, – nusišypsojo jaunuolis. 

Ruošiasi prieš rungtynes Kelis šimtus parašų surinkęs M.Baublys jau renkasi, kurio prašys pasirašyti. Tarkim, kai „Lietuvos rytas“ rungtyniavo su Sankt Peterburgo „Zenit“, jis paprašė tik trijų varžovų komandos žaidėjų parašų. Motiejus jau seniai nebeprašo krepšininkų pasirašyti ant kepurių, marškinėlių, šalikų ir, kaip pats sako, įvairių popiergalių. Tiesa, kiti sirgaliai ir vaikai taip elgiasi. Prieš eidamas į medžioklę jis išsispausdina 13×18 centimetrų žaidėjo nuotrauką. „Taip gražiau prašyti ir pačiam maloniau duoti pasirašyti nei ant sąsiuvinio ar užrašų knygelės lapo“, – aiškino jis. Prie nuotraukų fono M.Baublys derina ir žymeklius. 

Labiausiai tinka juodos ir sidabrinės spalvos. Motiejus bendrauja ir su kitais parašų rinkėjais, dalijasi informacija, kada atskris komandos, kuriame viešbutyje apsigyvens, kada vyks į treniruotes. Su slovėnu bėdų nebuvo Kai praėjusį rudenį į Kauną turėjo atvykti viena tituluočiausių Europos komandų Madrido „Real“, M.Baublys pradėjo ruoštis dar prieš savaitę. Jis išsispausdino septynias nuotraukas. Kartu su kitais sirgaliais vilnietis atvyko į Kauną beveik dvi valandos iki rungtynių, kad prie viešbučio, kuriame apsistoję „Real“ žaidėjai, susimedžiotų kelių parašus ir taip palengvintų medžioklę po rungtynių.

Jų vilnietis pasiteiravo, ko tikėtis iš kylančios krepšinio žvaigždės slovėno Lukos Dončičiaus, – ar jaunuolis išpuikęs, sunkiai pasirašinėja? Nors kiti autografų medžiotojai tikino, kad jaunas žaidėjas neišpuikęs, M.Baubliui buvo sunku patikėti. Pirmasis jam pasirašė Felipe Reyesas, po jo pasigavo Jaycee Carrollą ir Diną Radončičių. „Ir staiga žiūriu: ateina žaidėjas, dėl kurio, galima sakyti, ir važiavau į Kauną – L.Dončičius“, – pasakojo M.Baublys. Praėjusių metų Europos čempionas L.Dončičius nesispyriodamas pasirašė Motiejui ir dar keliems aistruoliams. „Maniau – viskas, tačiau prieš autobusą paprašiau ir nuotraukos. L.Dončičius be problemų nusifotografavo. Smagu, kad jaunuolis, laimėjęs Europoje viską, kas svarbiausia, yra toks paprastas. Tikiu, kad jis kitais metais draskys NBA arenų tinklelius“, – kalbėjo M.Baublys, su L.Dončičiumi dar ir pabendravęs. 

Stebina kauniečių verslas M.Baublys pasakojo, kaip toliau Kaune medžiojo autografus. Keturis iš septynių jau turėjo. Į „Žalgirio“ ir „Real“ rungtynes nėjo, susirado vietą kavinėje prie televizoriaus žiūrėti, kaip L.Dončičius siautėjo, mėtė vieną taiklų metimą po kito. Po rungtynių Motiejus sunkiai, bet gavo Rudy Fernandezo, Gustavo Ayono ir Jeffery Tayloro parašus. Jis prasitarė: kai kurie negavo, nes žaidėjų išpuikimo lygis – milžiniškas. Yra ir kita priežastis, kodėl krepšininkai vengia dalyti parašus. Ji stebina Motiejų. Taip nutinka po to, kai Eurolygos komandos apsilanko Kaune. Kauniečiai įsukę savotišką verslą – jie žaidėjams pakiša ne vieną, o dvidešimt nuotraukų. Paskui jas parduoda. Kai kurie žaidėjai tai žino ir pasirašo tik vieną kartą, kai kurie paskui išvis nebenori bendrauti. Laukė keturias valandas Dvi valandas oro uoste laukti brolių Ballų M.Baubliui – ne rekordas. 

Ilgiausiai, net keturias valandas, jam yra tekę laukti krepšininko Lino Kleizos. Druskininkuose, kur buvo surengta Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovykla, Motiejus su draugais L.Kleizos nutarė laukti viešbučio fojė. Kolekcijoje – ir už Atlanto žaidžiančio J.Valančiūno atvaizdas.- Užėjo į vidų, ant stalo išsidėliojo žaidėjų nuotraukas, žymeklius ir ėmė laukti. Gavo kelių rinktinės žaidėjų parašus, išskyrus vieno – L.Kleizos. „Draugai siūlė važiuoti namo, registratūros darbuotojos šypsojosi ir sakė, kad mes kantrūs. Ir mes sulaukėme“, – gyrėsi Motiejus. L.Kleiza pasirodė užsimiegojęs, užsuko į viešbučio kavinę, pavalgė. Kramsnodamas sumuštinį atėjo prie sirgalių. Pasirašė, nusifotografavo. Motiejus sakė, kad namo grįžo kaip ant sparnų. 

Ketina rengti parodas „Kartais atsiverčiu, pasižiūriu parašus, prisimenu istorijas, kaip juos rinkau. Bet noriu, kad ir kiti juos pamatytų, todėl rengsiu parodas“, – žadėjo M.Baublys. Pirmąją vasarį jis surengs gimtojoje Varėnoje. M.Baublys krepšininkų, krepšininkių ir trenerių autografus renka jau aštuntus metus. Kolekcionuoja įvairių žaidėjų autografus – nuo moterų lygos iki NBA. Šis pomėgis jaunuolį užvaldė 2010 metų vasarą, kai į Druskininkus nuvažiavo pasižiūrėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių. Jis nusivežė šūsnį plakatų. Druskininkuose 2011-aisiais per Lietuvos jaunimo rinktinės rungtynes su Brazilija pasirašė Jono Valančiūno krepšininkų karta. M.Baublys sakė neprisimenąs, kuris žaidėjas pirmasis paėmė žymeklį ir suraitė parašą ant plakato. Greičiausiai tai buvo Renaldas Simanavičius. Domėtis krepšiniu M.Baublys pradėjo dar anksčiau. Jis prisimena, kaip su pusbroliu žiūrėjo rungtynes, kuriose žaidė „Lietuvos rytas“. Nuo tada ši komanda jam tapo mėgstamiausia. 

O ateityje Motiejus ketina rinkti ne tik krepšininkų, bet ir įžymių kitų sporto šakų atstovų autografus. Jo svajonė – turėti plaukikės Rūtos Meilutytės ir krepšinio legendos Michaelo Jordano parašus. Dar labai norėtų Stepheno Curry, mėgstamiausio NBA žaidėjo, autografo.

Plačiau skaitykite čia